Google uruchomiło serwis dla rodziców

Family Safety Center to nowy pomysł Google, który ma pomóc rodzicom w zabezpieczeniu swoich dzieci w internecie. Na stronie Google.com/FamilySafety znaleźć można narzędzia ułatwiające bezpieczne przeglądanie sieci, porady rodziców, artykuły na temat bezpieczeństwa dzieci i najczęściej zadawane pytania z odpowiedziami ekspertów.

Google uruchomiło serwis dla rodziców
Rodzinne centrum bezpieczeństwa to miejsce, które przeszukać powinni wszyscy rodzice, których pociechy wchodzą właśnie w wiek buszowania w internecie. Co warto podkreślić, nie jest to kolejna reklama programów ochronnych, ale też rzetelne źródło wiedzy o tym, jak rozmawiać o sieci z dziećmi.

Wśród prezentowanych przez Google narzędzi są m.in. SafeSearch i SafeSearch Lock. Pierwsza z opcji pozwala usunąć niewłaściwe strony z wyników wyszukiwarki. Druga, blokuje SafeSearcha na wypadek, gdyby ktoś chciał zmienić wcześniejsze ustawienia.

Google słusznie uważa jednak, że najważniejsza jest rozmowa i odpowiednie pokierowanie dziecka w sieci. Dlatego, na stronie znajdują się artykuły nie tylko od producentów zabezpieczeń, ale i specjalistów w sprawach psychologii, wychowywania dzieci itp.

Na stronie znaleźć możesz porady, co zrobić, by zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom. Przykładowo, można umieścić komputer w centralnym miejscu, by łatwiej było sprawdzać, co porabiają dzieci. Warto też powiedzieć dzieciom o ochronie haseł i rozsądnych kontaktach w sieci.

Więcej na stronie: Google Family Safety Center.