Google uruchamia usługę Street View dla Polski

Od dziś dzięki panoramicznym zdjęciom internauci mają możliwość oglądania z perspektywy przechodnia atrakcyjnych turystycznie miejsc Polski oraz ulic głównych miast.

Google uruchamia usługę Street View dla Polski
W ramach Street View dostępne są zdjęcia większości ulic Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia, czyli miast, które będą gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Zdjęcia z Warszawy uwzględniają trwające remonty. Dostępne są także zdjęcia Krakowa i Łodzi.

W ramach usługi Google Street View można także obejrzeć atrakcje turystyczne, takie jak Dolina Chochołowska czy zamek w Malborku.

Aby skorzystać z Google Street View należy ustawić na mapach Google maksymalne zbliżenie. Dzięki panoramicznym zdjęciom można obejrzeć ulicę z perspektywy przechodnia i w ten sposób na przykład odnaleźć atrakcje turystyczne w okolicy.

Google Street View dla biznesu

Street View to także narzędzie dla właścicieli firm. Mapy Google można osadzać bezpośrednio na swojej stronie i na przykład pokazać w ten sposób dokładną lokalizację hotelu lub sprzedawanej nieruchomości. Można także umieścić na zdjęciu wizytówkę swojej swojego przedsiębiorstwa. Po kliknięciu udostępnione zostaną dane kontaktowe i informacje o firmie.

Tak to robi Google

Zdjęcia Street View są robione przez wyposażone w aparaty samochody poruszające się drogami publicznymi i nie różnią się od zdjęć, jakie zrobić można przechodząc ulicą. W przypadku miejsc specjalnych, takich jak wybrane atrakcje turystyczne, zdjęcia realizowane są na podstawie indywidualnych uzgodnień, za pomocą specjalnych trójkołowych rowerów.

Twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów na zdjęciach są rozmyte. Użytkownicy mogą też łatwo wskazać zdjęcia, które z jakiegoś powodu uznają za nieodpowiednie, klikając link "Zgłoś problem", znajdujący się w lewym dolnym rogu każdego zdjęcia.

Street View jest funkcją Map Google, uruchomioną w maju 2007 r. Pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można już oglądać zdjęcia z ponad 30 krajów na całym świecie ze wszystkich siedmiu kontynentów.