Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google umożliwia przeszukiwanie plików wideo

Od kilku miesięcy na stronach Google udostępniony był formularz umożliwiający internautom nadsyłanie plików wideo. Teraz użytkownicy mogą już nie tylko dzielić się własnymi archiwami, ale także poszukiwać określonych słów w udostępnionych przez innych plikach.

Google umożliwia przeszukiwanie plików wideo

Amerykański komandos znowu w akcji

Dwa miesiące temu, w artykule pt. "Google gromadzi filmy" informowaliśmy o przygotowaniach Google do uruchomienia nowej usługi polegającej na przeszukiwaniu zawartości filmowej pod kątem określonych słów. I oto ruszyła!

Dostępny na stroniehttp://video.google.com formularz umożliwia znajdowanie fraz wypowiadanych przez bohaterów filmu. Wyszukiwarka na razie służyć ma przede wszystkim do znajdowania tekstów w wyświetlanych niedawno programach TV (tak przynajmniej głosi napis na głównej stronie projektu), jest jednak szansa, że wkrótce obejmie swym zasięgiem również filmy DVD. Pierwszą jaskółkę widać już teraz - w przypadku słowa "Rambo" drugi wynik odsyła nas bezpośrednio do przygód amerykańskiego superbohatera.

Niestety, GoogleVideo skatalogowało na razie wyłącznie produkcje angielskojęzyczne, dlatego wyszukiwanie słowa "miś" czy "alternatywy" nie ma najmniejszego sensu.

Google nie jest jedyną wyszukiwarką umożliwiają przeszukiwanie plików wideo. Identyczną usługę portal Yahoo! uruchomił już ponad miesiąc temu.