Google ułatwia oglądanie filmów

Firma Google wyposażyła swoją wyszukiwarkę plików filmowych - Google Video - w zintegrowany odtwarzacz multimedialny. Dzięki temu użytkownicy, którzy chcą obejrzeć znalezione w Sieci filmy, nie muszą już pobierać i instalować żadnego dodatkowego oprogramowania - wystarczy im przeglądarka stron WWW.

Wyposażenie serwisu we wbudowany odtwarzacz filmów to nie jedyne udogodnienie - równie ważne wydaje się to, że od teraz z serwisu mogą korzystać nie tylko użytkownicy systemu Windows, ale także Linux i Mac OS. Do tej pory wyszukiwane przez Google Video pliki można było odtwarzać jedynie za pomocą dodatku do przeglądarki Internet Explorer lub Firefox, który działał tylko w systemie Windows.

Google ułatwia oglądanie filmów

Google Video

Wśród istotnych nowości w Google Video warto również wymienić dodanie do odtwarzacza kilku nowych przycisków (umożliwiają one m.in. zatrzymanie lub wznowienie filmu, zmianę poziomu głośności, czy też zwiększenie lub zmniejszenie okna). Innowacją jest także możliwość odtworzenia dziesięciosekundowego fragmentu pliku z poziomu wyników wyszukiwania.

Przy okazji premiery nowego odtwarzacza przedstawiciele Google poinformowali, że w najbliższych dniach w serwisie Google Video można będzie oglądać pierwszy odcinek najnowszego serialu komediowego z Chrisem Rockiem w roli głównej - "Everybody Hates Chris".

Więcej informacji: Google Video.