Google udostępnia systemem logowania OpenID dla posiadaczy kont Yahoo

Google zachęca użytkowników Yahoo! do logowania się poprzez swoją witrynę. Od teraz jest to możliwe dzięki wykorzystaniu coraz szerzej stosowanej technologii OpenID.

Wystarczy się zalogować..

..i potwierdzić chęć korzystania z OpenID

Polecamy także:
O nowej możliwości poinformowała firma z Mountain View za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga. Użytkownicy mający konto w portalu Yahoo! mogą od teraz wygodnie logować się do usług oferowanych przez Google.

Wszystko dzięki ciągle rozwijanemu projektowi OpenID, którego założeniem jest znaczące uproszczenie procesu logowania między poszczególnymi portalami. Używają go już takie serwisy jak Flickr, Facebook, Myspace czy Yahoo!, a także polski portal WP.pl. Google jest na razie jedynie odbiorcą usługi. Umożliwia więc logowanie się do swoich zasobów z innych kont jednak nie udostępniając swoich poprzez witryny innych serwisów partycypujących w akcji.

OpenID pozwala zalogować się i korzystać ze wszystkich usług Google za pomocą konta Yahoo!. Za pierwszym razem Google Accounts poprosi o weryfikację danych przekierowując na stronę drugiego portalu. W serwisie Yahoo! trzeba będzie potwierdzić chęć udostępnienia swojego loginu w systemie OpenID. Od tego momentu użytkownik będzie mógł się cieszyć wszystkimi usługami oferowanymi przez Google bez konieczności tworzenia tam swojego konta.