Google: uaktualnione narzędzia dla aplikacji przeglądarkowych

Firma udostępniła Google Web Toolkit (GTW) w wersji 2.0. Zestaw przeznaczony jest do tworzenia aplikacji opartych na przeglądarce i w nowej wersji zawiera ulepszenia w zakresie profilowania wydajności i przyrostowego pobierania kodów aplikacji.

Według zapewnień firmy, wersja 2.0 zestawu narzędzi projektowych open source uwzględnia najnowsze ulepszenia w zakresie szybkości działania przeglądarek i możliwość tworzenia większych, bogatszych w funkcje aplikacji przeglądarkowych.

Mechanizmy zawarte w wersji 2.0 to m.in.: Speed Tracer do profilowania wydajności, wykorzystujący techniki HTML 5 i pozwalający na diagnozowanie problemów wydajnościowych przeglądarki; Code Splitting, do przyrostowego pobierania aplikacji, pozwalający na takie dzielenie kodów aplikacji, aby kluczową funkcjonalność można było pobierać bezpośrednio, a inne funkcje sprowadzać później; UiBinder, nowa, deklaratywna struktura interfejsu użytkownika, pozwalająca na szybkie projektowanie wyraźnie rozdzielonych poziomów: prezentacji i logiki aplikacji.

Nowa wersje zestawu narzędzi można pobrać tutaj.