Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google traci, Facebook zyskuje

Kolejny ważny pracownik opuszcza Google'a dla Facebooka. Tym razem jest to Sheryl Sandberg - będzie ona dyrektorem operacyjnym serwisu społecznościowego. Pani Sandberg, wiceprezes ds. sprzedaży online, dołączyła do Google'a w 2001 roku i była jedną z osób rozwijających najważniejsze dla wyszukiwarkowego giganta usługi AdWords i AdSense. Pod koniec bieżącego miesiąca rozpocznie pracę w Facebooku.

Jej zadaniem będzie przygotowanie ogólnoświatowego debiutu firmy i rozwijanie jej sieci reklamowej. Ma zarządzać działaniami marketingowymi, zasobami ludzkimi i polityką prywatności. Odejście Sandberg to poważny cios dla Google'a. Gdy zaczynała pracę w tej firmie, miała czterech podwładnych. Obecnie podlegają jej tysiące osób. Mówi, że Facebook jest dla niej nowym wyzwaniem i przypomina Google'a na początku istnienia firmy.

W ciągu ostatnich 10 miesięcy wyszukiwarkowy gigant stracił też na rzecz Facebooka Benjamina Linga i Gideona Yu. Ling był ważnym pracownikiem odpowiedzialnym m.in. za rozwój serwisu Checkout i innych onlineowych usług płatniczych, a Yu odpowiadał za finanse YouTube'a i pomógł w przejęciu tego serwisu przez Google'a.

Przykład tych trzech osób pokazuje, że Facebook błyskawicznie się rozwija i szuka pracowników w tych samych kręgach, co Google. Dowodzi też, że Google nie ma pomysłu na serwis społecznościowy, który mógłby zainteresować mieszkańców USA. Jego Orkut cieszy się sporą popularnością, ale w Brazylii.