Google testuje "streaming" wyników wyszukiwania

Zmieniające się wyniki wyszukiwania pod wpływem postępów wpisywania zapytania w okno wyszukiwarki - oto nad czym pracuje teraz Google. Po cichu.

Blogosferę związaną z rynkiem wyszukiwarkowym poruszył ostatnio wpis niejakiego Roba Ousbey'a, który na swym blogu zamieścił film obrazujący nowe opcje wyświetlania wyników przez Google. Na takie zjawisko natknął się całkiem przypadkowo, testy nie są dostępne w Google Labs.

W miarę wpisywania zapytania w okno wyszukiwarki - wyniki "na żywo" dostosowały się do wpisanej frazy lub zdania. Nie trzeba przyciskać guzika "Szukaj". Pod wpływem rozszerzania zapytania - zmieniały się również linki sponsorowane po prawem stronie interfejsu.

Oto dowód.

Tutaj dostępny w wersji HD.

Autorzy nieoficjalnego blogu o nowościach w Google, zauważyli, że inny internauta również natknął się na podobną sytuację. Po kliknięciu w opcję "turn off streaming" znika "podpowiadanie" wyników i wszystko wraca do tradycyjnych możliwości wyszukiwania.

Gigant z Mountain View potwierdził magazynowi TechCrunch, że faktycznie prowadzone są testy dostosowywania wyników wyszukiwania w miarę wpisywania zapytania. Google stale przeprowadza różne testy - od 50 do 200 eksperymentów. Ten, zauważony przez Roba Ousbey'a jest po prostu jednym z nich.

Nie wiadomo więc, czy rozwój najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki będzie podążał w tym kierunku.