Google szykuje wirtualną księgarnię

Dziennikarze Wall Street Journal donoszą, że jeszcze w tym roku wystartować ma Google Editions. Będzie to wirtualna księgarnia, która ma wstrząsnąć tą częścią rynku.

Informacje te nie są jeszcze oficjalne, ale Wall Street Journal donosi, że Google Editions zostanie otwarte jeszcze w tym roku w USA. Czytelnicy z pozostałych części świata mają mieć możliwość odwiedzenia wirtualnej księgarni w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jakie niespodzianki szykuje dla nich Google?

Przede wszystkim mówi się o tym, że użytkownicy Editions otrzymają jedno konto, na którym przechowywane będą zakupione przez nich tytuły. Dostęp do nich ma być ułatwiony dzięki mechanizmowi pozwalającemu przeglądać je z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę internetową. Oznacza to, że wybraną książkę możemy zacząć czytać na domowym komputerze stacjonarnym, a skończyć ją na smartfonie w pociągu lub autobusie.

Niestety nie wiadomo jak bogata będzie oferta Google Editions ani ile będą kosztowały udostępniane w nim książki. Amerykańska firma nie skomentowała informacji opublikowanych przez Wall Street Journal.