Google szuka talentów

W finale konkursu programistycznego Google Code Jam 2003 czeka 25 tysięcy dolarów w gotówce. Zwycięzca zgarnie 10 tys. dolarów, a finaliści mają szansę na podjęcie pracy u organizatora imprezy, czyli w firmie Google.

Rejestracja rozpoczynie się 1 października. W Google Code Jam 2003 może wziąć udział 500 uczestników. Po pierwszej rundzie zostanie wyłonionych 250 z najlepszym wynikiem. Po drugiej zostanie już tylko 25 uczestników, którzy będa walczyć w finale. Zamknięcie konkursu przewidziano na 14 listopada 2003.

W tegorocznej edycji konkursu Google współpracuje z firmą Topcoder, która przygotowała specjalny applet zawierający "łamigówki" dla programistów. Zawodnicy będą rozwiązywać je na czas, w wybranym przez siebie języku programowania. Google jako jedna z niewielu firm Doliny Krzemowej poszukuje nowych pracowników. Dynamicznie rozwijająca się Google zatrudnia obecnie ponad tysiąc osób. Szefem firmy, którą w 1998 r. założyli dwaj młodzi inżynierowie - Larry Page i Sergey Brin - jest obecnie Eric E. Schmidt, związany poprzednio z Novellem. Wcześniej kierował on rozwojem platformy Java w Sun Microsystems.

Więcej informacji o konkursie:

http://www.topcoder.com/pl/?&module=Static&d1=google&d2=google_overview