Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google śledzi świńską grypę

Google postanowiło zaangażować się w walkę z wirusem świńskiej grypy. W jaki sposób? Firma chce przygotować bazę wszystkich wyszukiwań haseł powiązanych z wirusem i nałożyć ją na mapę Meksyku. W ten sposób powstanie eksperymentalna plansza ilustrująca rozprzestrzenianie się wirusa w tym państwie.

Mesykański eksperyment oparty jest o projekt Google Flu Trends, który firma uruchomiła na terenie Stanów Zjednoczonych w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiciele Google powiedzieli, że przedsięwzięcie wyraźnie wykazało korelację pomiędzy liczbą osób wyszukującą w sieci informacji o danej chorobie z ilością zachorowań w danym regionie.

Jeremy Ginsberg, jeden z inżynierów odpowiedzialnych za projekt Google Flu Trends, powiedział: "Google Flu Trends może okazać się lepsze od klasycznych metod monitorowania dynamiki rozprzestrzeniania się chorób. System uwzględnia bowiem dane dostarczane w czasie rzeczywistym".

Ginsberg dodał, że najnowsze przedsięwzięcie Google, określane roboczo jako Experimental Flu Trends for Mexico, może być dla użytkowników sieci doskonałym źródłem informacji, szczególnie w świetle milczenia meksykańskiego rządu.

"Choć powinniśmy jeszcze popracować nad system zbierania i sprawdzania danych, to jednak zdecydowaliśmy się opublikować wczesną wersje serwisu. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy zarówno władzom, jak i obywatelom w zobrazowaniu skali problemu" - napisał Ginsberg na swoim blogu.

Experimental Flu Trends for Mexico:

Google śledzi świńską grypę

W dziale "witryna dnia" umieściliśmy dziś opis strony HealthMap, która na mapie świata ilustruje zagrożenia epidemiologiczne.