Google przybliża igrzyska w Vancouver

Zdjęcia ze stoków narciarskich w usłudze Street View, na bieżąco aktualizowane informacje o medalach i inne wiadomości z igrzysk - te informacje zawarto na specjalnej stronie dla fanów zimowych zmagań sportowych.

Ułatwiając dostęp do informacji z igrzysk, Google oferuje specjalną witrynę i narzędzia dla fanów sportu z całego świata. Nowa witryna google.com/games10, dostępna w 40 wersjach językowych, w tym po polsku, łączy aktualizowane na bieżąco informacje z wizualizacjami, od obrazów sportowych aren w formacie 3D, zdjęć typu Street View ze stoków narciarskich, po aktualizowaną na bieżąco klasyfikację medalową i najnowsze wiadomości.

W ramach serwisu Street View (Widok ulicy) Google udostępnia fotografie wykonane na zboczach góry Whistler Mountain. Zostały one przygotowane przy użyciu najnowszego, eksperymentalnego rozwiązania — skutera śnieżnego wyposażonego w nowoczesną technologię fotograficzną i GPS. Fani zimowych igrzysk, narciarze, snowboardziści, entuzjaści slalomu giganta czy triathlonu z całego świata mogą teraz obejrzeć panoramę wybranych tras praktycznie z perspektywy zawodników.

Google przybliża igrzyska w Vancouver

Witryna Google poświęcona zimowym igrzyskom w Vancouver i Whistler zawiera również:

Gadżet, który użytkownicy mogą dodać do spersonalizowanej strony iGoogle albo osadzić we własnej witrynie, z aktualizowanymi w czasie rzeczywistym informacjami o zawodach, klasyfikacji medalowej i sportowcach, a także z modelami aren sportowych oraz wiadomościami na temat igrzysk ze strony Google News

zdjęcia aren zawodów w Widoku ulicy (Street View) i modele 3D w Google Earth (dostępne również pod adresem Vancouver2010.com)

aktualne wyniki wyszukiwań Real-Time Search dotyczące igrzysk, z uwzględnieniem wpisów na Twitterze, informacji prasowych i wpisów na blogach

linki do serwisów Twitter i Facebook, aby użytkownicy mogli łatwo dzielić się informacjami z witryny www i narzędziami z przyjaciółmi

regularnie aktualizowaną galerię Picasa ze zdjęciami z igrzysk pochodzącymi zarówno od widzów (wystarczy użyć tagu "wintergames2010" podczas nadsyłania zdjęć), jak i z serwisu Google News

Ulubione miejsca w Google Maps wraz z mapami "najlepszych miejsc

w Vancouver" przygotowanymi przez 10 lokalnych ekspertów, w tym również byłych olimpijczyków

Aktualna klasyfikacja medalowa, harmonogram i wyniki zawodów w 40 językach są także łatwo dostępne przez cały czas trwania igrzysk poprzez wyszukiwarkę; wystarczy szukać w Google poszczególnych dyscyplin sportowych, krajów albo informacji związanych z igrzyskami ogólnie. Już od piątku 12 lutego Google codziennie do końca igrzysk będzie także prezentować specjalne odświętne Doodle (logo) na głównej stronie wyszukiwarki, aby uczcić sportowe święto razem z milionami użytkowników i zarazem fanów sportu z całego świata.

Dla szczęśliwców, którzy będą w Vancouver od 12 do 28 lutego 2010 przygotowano specjalne narzędzie do planowania podróży publicznymi środkami transportu. Wszystko można będzie znaleźć na Mapach Google, wykorzystując zaktualizowane trasy i rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla Vancouver i Whistler, a także uruchomionych w tym czasie linii autobusów olimpijskich.