Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google przeznaczy 500 mln dolarów na ugodę

Internetowy gigant przedstawił dokumenty, z których wynika, że przeznaczy pół miliarda dolarów na załagodzenie sprawy sądowej. Podobno jest to związane z działalnością nielegalnych aptek, które płaciły Google za reklamę.

Niedawno zaprezentowane przez firmę dokumenty pokazały, że przeznaczyła ona 500 mln dolarów na załagodzenie spraw sądowych z Departamentem Sprawiedliwości. Google podało, że ma to związek z jego przyjęciem zlecenia od pewnych reklamodawców.

Informacje te nie były do końca jasne, ale Wall Street Journal twierdzi, że dokładnie wie o czym mówiło Google. Podobno Departament Sprawiedliwości przeprowadza dochodzenie w sprawie otrzymania przez Google setek milionów dolarów za reklamy od internetowych aptek, które łamią prawo USA.

Nie wiadomo dokładnie o jakie prawa chodzi, ale można się domyślać, że przestępstwa dotyczyły sprzedaży podrobionych leków oraz rozprowadzania bez recept tych, które wymagają ich w USA. Podobno zawarcie ugody jest bliskie, ale ani Google, ani Departament Sprawiedliwość nie skomentował sprawy.