Google przeznaczy 500 mln dolarów na ugodę

Internetowy gigant przedstawił dokumenty, z których wynika, że przeznaczy pół miliarda dolarów na załagodzenie sprawy sądowej. Podobno jest to związane z działalnością nielegalnych aptek, które płaciły Google za reklamę.

Niedawno zaprezentowane przez firmę dokumenty pokazały, że przeznaczyła ona 500 mln dolarów na załagodzenie spraw sądowych z Departamentem Sprawiedliwości. Google podało, że ma to związek z jego przyjęciem zlecenia od pewnych reklamodawców.

Informacje te nie były do końca jasne, ale Wall Street Journal twierdzi, że dokładnie wie o czym mówiło Google. Podobno Departament Sprawiedliwości przeprowadza dochodzenie w sprawie otrzymania przez Google setek milionów dolarów za reklamy od internetowych aptek, które łamią prawo USA.

Nie wiadomo dokładnie o jakie prawa chodzi, ale można się domyślać, że przestępstwa dotyczyły sprzedaży podrobionych leków oraz rozprowadzania bez recept tych, które wymagają ich w USA. Podobno zawarcie ugody jest bliskie, ale ani Google, ani Departament Sprawiedliwość nie skomentował sprawy.