Google - prostsze tłumaczenie wyników wyszukiwania

Funkcja umożliwiająca tłumaczenie treści serwisów online jest teraz dostępna w narzędziach znajdujących się na stronie z wynikami wyszukiwania.

Nową funkcjonalność o nazwie "Wyszukiwanie w innych językach" zamieszczono w zestawie funkcji dostępnych w panelu "Opcje wyszukiwania".

Usługa przyda się przy tłumaczeniu wyników wyszukiwania w obcych, mało popularnych językach. Przydać się może, gdy trafimy do jakiegoś kraju i chcielibyśmy poznać opinię miejscowych na temat restauracji, do której się właśnie wybieramy. Informację o udostępnieniu nowej funkcji wyszukiwania zamieszczono na blogu Google’a.

Funkcja była już wcześniej udostępniona w Google Tłumacz teraz dołączono ją do narzędzi, umożliwiających filtrowanie wyników wyszukiwania.

Po to, by szybko przetłumaczyć wyniki wyszukiwania należy rozwinąć opcje wyszukiwania klikając polecanie "Pokaż opcje", znajdujące się w panelu na stronie z wynikami wyszukiwania tuż pod logiem Google’a. Kolejnym krokiem jest kliknięcie linku "Wyszukiwanie w innych językach", co spowoduje przetłumaczenie wyników wyszukiwania na domyślny język ustawiony dla wyszukiwarki Google.

Dodatkowo wyświetlana jest ramka, w której zamieszczono informacje z jakich języków dokonano tłumaczeń. Obok poszczególnych języków, w postaci linku, podano liczbę stron znalezionych w danym języku. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie przetłumaczonych stron tylko z danego języka. Mechanizm ten można wykorzystać do szybkiego znalezienia stron zawierających szukany termin w wybranym języku i przetłumaczyć go np. na polski lub angielski. Do listy języków wystarczy dodać wybrany język z którego dokonywane jest tłumaczenie. Maksymalnie można wyświetlić tłumaczenia dla pięciu języków.