Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google - prostsze tłumaczenie wyników wyszukiwania

Funkcja umożliwiająca tłumaczenie treści serwisów online jest teraz dostępna w narzędziach znajdujących się na stronie z wynikami wyszukiwania.

Nową funkcjonalność o nazwie "Wyszukiwanie w innych językach" zamieszczono w zestawie funkcji dostępnych w panelu "Opcje wyszukiwania".

Usługa przyda się przy tłumaczeniu wyników wyszukiwania w obcych, mało popularnych językach. Przydać się może, gdy trafimy do jakiegoś kraju i chcielibyśmy poznać opinię miejscowych na temat restauracji, do której się właśnie wybieramy. Informację o udostępnieniu nowej funkcji wyszukiwania zamieszczono na blogu Google’a.

Funkcja była już wcześniej udostępniona w Google Tłumacz teraz dołączono ją do narzędzi, umożliwiających filtrowanie wyników wyszukiwania.

Po to, by szybko przetłumaczyć wyniki wyszukiwania należy rozwinąć opcje wyszukiwania klikając polecanie "Pokaż opcje", znajdujące się w panelu na stronie z wynikami wyszukiwania tuż pod logiem Google’a. Kolejnym krokiem jest kliknięcie linku "Wyszukiwanie w innych językach", co spowoduje przetłumaczenie wyników wyszukiwania na domyślny język ustawiony dla wyszukiwarki Google.

Dodatkowo wyświetlana jest ramka, w której zamieszczono informacje z jakich języków dokonano tłumaczeń. Obok poszczególnych języków, w postaci linku, podano liczbę stron znalezionych w danym języku. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie przetłumaczonych stron tylko z danego języka. Mechanizm ten można wykorzystać do szybkiego znalezienia stron zawierających szukany termin w wybranym języku i przetłumaczyć go np. na polski lub angielski. Do listy języków wystarczy dodać wybrany język z którego dokonywane jest tłumaczenie. Maksymalnie można wyświetlić tłumaczenia dla pięciu języków.