Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google: ponad miliard zaindeksowanych grafik

Przedstawiciele firmy Google poinformowali, że w indeksie obrazów wyszukiwarki znajduje się już ponad miliard pozycji. Natomiast katalog stron Google'a zawiera już 8 miliardów witryn.

Dokładną liczbę plików graficznych, które wyszukuje Google, szacuje się na 1,2 miliarda. Craig Silverstein, dyrektor ds. technologii w firmie, wyjaśnia, że długoterminowym celem Google'a jest nie tylko uwzględnienie w wynikach wyszukiwania treści już opublikowanych w Internecie, ale także tych materiałów, które wcześniej nie były indeksowane (m. in. kopii trwałych dokumentów).

Google jest światowym potentatem wśród wyszukiwarek internetowych. Konkurenci firmy na rynku, przede wszystkim Yahoo i Microsoft, zyskują sobie jednak coraz więcej klientów, co zmusza Google do zwiększania zasięgu i efektywności wyszukiwania. W styczniu uruchomiono prototypową usługę Google Video, a ostatnio - wersję beta usługi udostępniania map.