Google pomaga polskim firmom. Za darmo!

"Rewolucja internetowa" to najnowszy projekt firmy Google, dzięki któremu małe i średnie polskie firmy będą mogły m.in. za darmo założyć swoje strony internetowe.

Patronat honorowy nad projektem "Rewolucja internetowa" objęło Ministerstwo Gospodarki. Google kieruje go do małych i średnich przedsiębiorstw, które wcale, albo w niewielkim zakresie korzystają z możliwości jakie zapewnia Internet.

Amerykański gigant zamierza naszym rodzimym firmom zaproponować darmowe założenie strony internetowej. Co więcej będą one również mogły skorzystać z bezpłatnych szkoleń oraz budżetu na prowadzenie kampanii reklamowej w wyszukiwarce Google.

"Polska ma jeden z najwyższych w Europie współczynników wykorzystania Internetu, ale wciąż połowa firm nie ma swoich stron www. To jest luka, którą chcemy wypełnić" - powiedział Carlo D'Asaro Biondo, wiceprezes Google na Europę Środkową i Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę.

"Możemy zapewnić szkolenia z tworzenia stron internetowych, zapewnić usługi lokalizacyjne, w tym mapy. Możemy wnieść swój wkład w kampanię promocyjną. To wszystko po to, żeby te 53 % polskich firm, które nie mają jeszcze stron internetowych je założyło" - dodaje Biondo.

Dlaczego Google postanowiło pomóc polskim firmom? Dokładnie nie wiadomo. Przedstawiciele dobroczyńcy przyznają jedynie, "że to strategia prowadzona w perspektywie 50 lat".

Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka propozycja Google'a to dla polskich firm wielka szansa na pomyślny rozwój.