Google pokaże więcej informacji

Wyszukiwarka Google testuje nową stronę wyników wyszukiwania, na której prezentowane będą znacznie szersze niż dotychczas informacje o znalezionych stronach (opcjonalnie - internauta sam będzie mógł zdecydować, jak ma wyglądać strona). Przedstawiciele firmy sądzą, że zdecydowanie ułatwi to życie użytkownikom.

W tej chwili w wynikach wyszukiwania informacja o poszczególnych znalezionych stronach ogranicza się zwykle do 1 - 2 wersów tekstu. Testowana przez firmę nowa wersja stron z wynikami przewiduje umieszczenie obok każdego odnośnika fotografii strony (aktualnie rozwiązanie to znajdziemy w niektórych usługach Google - np. Google News).

To nie wszystko - firma planuje również rozszerzenie informacji tekstowej o stronie, a nawet wprowadzenie dodatkowego pola wyszukiwania, które umożliwi sprawdzenie (z poziomu Google) w jakim kontekście na znalezionej witrynie występują wpisane przez użytkownika słowa. Obok znajdą się również odnośniki do stron o podobnej tematyce.

Co ważne, wszystkie wprowadzane przez Google innowacje mają być opcjonalne - jeśli użytkownik uzna, że woli korzystać ze "starego" interfejsu, to będzie to możliwe. "W tej chwili nowy interfejs testuje niewielka grupa użytkowników. Na razie nie wyznaczyliśmy żadnego terminu wprowadzenia w życie sprawdzanych przez nas rozwiązań, których głównych zadaniem będzie umożliwienie użytkownikom wygodniejszego i sprawniejszego znajdowania informacji w Internecie" - tłumaczy rzeczniczka Google.