Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google pokazało statystyki Androida

Podczas konferencji Google, wiceprezes firmy ds. sprzedaży Jeff Huber poinformował, że na świecie zainstalowano już 3 miliardy aplikacji dla systemu Android. Liczba pobrań w Q1 2011 wzrosła zaś o 50 proc. w porównaniu z czwartym kwartałem 2010 roku.

Najnowsze wyniki Androida zrobiły na nas duże wrażenie. Google ogłosiło, że każdego dnia na świecie aktywowanych jest 350 tysięcy urządzeń z tym systemem. Otwarty system rośnie globalnie, a najbardziej w USA, Japonii, Korei Południowej i państwach UE.

Choć 3 mld pobrań w sklepach Androida to niewiele w porównaniu z 10 mld w App Store (Apple), możemy być przekonani, że system Google szybko ruszy w pościg za iOS. Android pojawia się w smartfonach, tabletach i netbookach kolejnych firm.

Błyskawiczny rozwój widać przy dokładniejszej lekturze statystyk. Google czekało na pierwszy miliard instalacji aż 20 miesięcy, na drugi - 5 miesięcy, a na trzeci tylko 2 miesiące.

Na kolejny miliard przyjdzie nam czekać mniej niż miesiąc - uważa m.in. Leena Rao, analityk serwisu TechCrunch.

Aplikacje dla Androida można pobierać z wielu różnych źródeł. Poza oficjalnym sklepem Android Market, niedawno powstał np. Android App Store na stronie Amazon.com.