Google pokazało statystyki Androida

Podczas konferencji Google, wiceprezes firmy ds. sprzedaży Jeff Huber poinformował, że na świecie zainstalowano już 3 miliardy aplikacji dla systemu Android. Liczba pobrań w Q1 2011 wzrosła zaś o 50 proc. w porównaniu z czwartym kwartałem 2010 roku.

Najnowsze wyniki Androida zrobiły na nas duże wrażenie. Google ogłosiło, że każdego dnia na świecie aktywowanych jest 350 tysięcy urządzeń z tym systemem. Otwarty system rośnie globalnie, a najbardziej w USA, Japonii, Korei Południowej i państwach UE.

Choć 3 mld pobrań w sklepach Androida to niewiele w porównaniu z 10 mld w App Store (Apple), możemy być przekonani, że system Google szybko ruszy w pościg za iOS. Android pojawia się w smartfonach, tabletach i netbookach kolejnych firm.

Błyskawiczny rozwój widać przy dokładniejszej lekturze statystyk. Google czekało na pierwszy miliard instalacji aż 20 miesięcy, na drugi - 5 miesięcy, a na trzeci tylko 2 miesiące.

Na kolejny miliard przyjdzie nam czekać mniej niż miesiąc - uważa m.in. Leena Rao, analityk serwisu TechCrunch.

Aplikacje dla Androida można pobierać z wielu różnych źródeł. Poza oficjalnym sklepem Android Market, niedawno powstał np. Android App Store na stronie Amazon.com.