Google: pierwszy Code Jam w Europie

Konkurs dla programistów organizowany przez Google w ramach Top Coder doczekał się swojej europejskiej edycji. Dla najlepszych przewidziano nagrody pieniężne oraz możliwość zatrudnienia w firmie.

Rejestracja rozpoczęła się 1 maja i potrwa do 23 maja. Organizatorzy zamierzają w pierwszej rundzie wyłonić 500 uczestników, w drugiej zaś najlepszą 50. Runda finałowa zostanie rozegrana 29 czerwca w Dublinie.

Wszyscy finaliści otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce przewidziano 2,5 tys. euro. Łączna pula nagród dla uczestników finału sięga 30 tys. euro. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zamieszkanie na terenie regionu EMEA czyli Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Jak mówią przedstawiciele Google, konkurs jest okazją do nagrodzenia najlepszych programistów dla których firma szykuje posady w swoich centrach badawczych zlokalizowanych w Zurichu, Londynie, Dublinie oraz Trondheim.

Pierwszy konkurs dla programistów Google zorganizowało w 2004 w USA. Kolejne edycje miały miejsce w Indiach i Chinach.

Jednak jak pokazuje historia konkursu, miejsce jego organizacji nie ma większego znaczenia. W zeszłym roku w finale zorganizowanym w siedzibie Google w Mountain View zwyciężył Polak - Marek Cygan, student Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejne miejsca zajęli studenci z Holandii i Rosji. W 2004 roku konkurs wygrał programista z Buenos Aires, zaś czwarte miejsce zajął Tomasz Czajka, wówczas student UW, jeden z najbardziej utytułowanych Polaków w międzynarodowych konkursach programistycznych.

Być może zwycięzcy kolejnych edycji znajdą pracę w polskim centrum badawczym Google. Jak informowaliśmy wcześniej. Spółka zamierza w tym roku uruchomić 10 placówek w tym także bierze pod uwagę Polskę, doceniając potencjał i sukcesy naszych programistów.

Więcej informacji na stronie organizatora.