Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google opatentowało wygląd wyszukiwarki

Po ponad pięciu latach od złożenia wniosku, amerykański urząd patentowy przyznał Google patent na wygląd strony z wyszukiwarką.

Google złożyło wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego jeszcze w 2004 r. Oprócz wyglądu wyszukiwarki, Google wnioskowało także o opatentowanie wyników wyszukiwania. Rzeczywiście, ta druga prośba została przychylnie rozpatrzona przez urząd jeszcze w 2006 r. Na zgodę urzędu w kwestii wyglądu wyszukiwarki Google czekało aż do wczoraj.

Wniosek zawierał pojedynczą ilustrację, na której ujęto układ strony wyszukiwarki (patrz zdjęcie). Jak ironicznie opisuje zaistniałą sytuację mashable.com: "Właściwie Google uzyskało wyłączność na koncepcję umieszczenia dużego okna wyszukiwarki nad dwoma guzikami z kilkoma linkami tekstowymi w pobliżu".

Google opatentowało wygląd wyszukiwarki

Zdjęcie pochodzi z gawker.com

Nie tylko Google zagląda od czasu do czasu do amerykańskiego urzędu patentowego. Biz Stone, założyciel serwisu Twitter poinformował z początku sierpnia, iż zgłosił wniosek o uznanie słowa "Tweet" za znak towarowy.

Jak jednak zauważa samj.net, Biz Stone zapomniał na swoim blogu wspomnieć, że jego wniosek zostało odrzucony przez amerykański urząd patentowy w tym samym dniu, w którym wpłynął.