Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google: mocne otwarcie roku

Pierwszy kwartał właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki zamyka gwałtownym skokiem wyników finansowych. Przychody Google Inc. wzrosły o 93 proc. do 1,256 mld USD. Zysk netto spółki poszybował o 477 proc. do 369 mln USD.

W minionym kwartale przychody z reklam Google wyświetlanych na stronach partnerów wzrosły o 75% do 584 mln USD, a będą prawdopodobnie jeszcze wyższe. W I kw. firma była szczególnie zadowolona ze współpracy z europejskim oddziałem AOL. Zarząd Google zapowiedział, że wdroży technologię, która uniemożliwi nadużycia związane z tzw. fałszywymi kliknięciami.

Google w przeciwieństwie do innych spółek giełdowych niechętnie podaje do publicznej wiadomości prognozy finansowe. Spółka liczy z pewnością na dalszy wzrost ogólnych przychodów, o czym może świadczyć np. wzrost zatrudnienia w Google o ponad 400 osób. Na koniec marca w firmie było 3482 etatowych pracowników.