Google+ ma 25 milionów użytkowników po miesiącu od premiery

Google+ wystarczył niecały miesiąc, by zdobyć na całym globie 25 milionów użytkowników.

Google+ zdobył 10 milionów użytkowników w 16 dni. Teraz bije kolejne rekordy. Według firmy comScore już 24 lipca Google+ posiadał ok. 25 milionów użytkowników. Wciąż najwięcej użytkowników Google+ jest w USA - 6,4 miliona. Następne są Indie (3,6 mln), Kanada i Wielka Brytania (po 1,1 mln).

Google+ ma 25 milionów użytkowników po miesiącu od premiery

Google

Google+ zdobywa użytkowników szybciej niż Facebook

Zdobycie 25 milionów użytkowników zajęło Google+ zdecydowanie mniej czasu niż innym serwisom społecznościowym. MySpace potrzebował do tego 22 miesięcy, Twitter - 33 miesięcy, a Facebook aż 37 miesięcy.

Google+ ma 25 milionów użytkowników po miesiącu od premiery

Google kontra inne serwisy społecznościowe

Dlaczego Googole tak szybko pozyskuje użytkowników?

Tak szybkie tempo pozyskiwania użytkowników przez Google+ łatwo wytłumaczyć. Google+ ma za sobą potęgę wielkiego koncernu internetowego, a inne serwisy społecznościowe takie jak Twitter czy Facebook musiały budować swoją popularność od zera. Ale niepokojący jest jednak fakt, że chociaż Google+ szybko zdobywa popularność, to użytkownicy rzadko go odwiedzają.

Imponujący wynik Google+

Ale tak czy inaczej wynik Google+ jest niezwykle imponujący - jeżeli to tempo się utrzyma, to strach pomyśleć ilu użytkowników Google będzie miało w 2012 roku... N razie rządzi Facebook, który w Polsce ma już 6,5 miliona użytkowników.

Źródło: comScore