Google kupuje firmę od reklamy graficznej

Wyszukiwarkowy gigant zamierza kupić firmę Teracent, wyspecjalizowaną w tworzeniu dopasowanych do odbiorcy przekazów reklamowych.

Jak zapowiadał miesiąc temu Eric Schmidt, CEO Google, dla jego firmy rozpoczął się okres akwizycji. Teraz firma zapowiada zwiększenie tempa przejęć. Ledwo dwa tygodnie po akwizycji AdMob, koncern ogłosił plan kupna firmy Teracent.

Teracent to start-up zajmujący się sprzedażą technologii potrafiącej dopasować przekaz reklamowy do preferencji internauty. Proces ten odbywa się w czasie rzeczywistym i polega na tworzeniu reklamy graficznej z tysięcy różnych elementów kreatywnych, jak kolor, obrazki, różne hasła reklamowe.

Forma reklamy dopasowana jest do internauty za pomocą technologii targetowania, która bierze pod uwagę lokalizację użytkownika witryny czy też jego wcześniejsze zachowanie w stosunku do innych reklam.

Google nie ujawnia sumy za jaką przejmie Teracent - wiadomo że akwizycja ma zostać zamknięta jeszcze w tym kwartale. Teracent w marcu 2007 r. zdobył w pierwszej rundzie finansowania 5 mln dol od inwestorów z New Enterprise Associates.

Teracent posiada już partnerstwo z Yahoo!