Google kupiło Groupon za 2,5 mld dolarów?

Pojawiła się plotka o tym, że Google kupiło Groupon za 2,5 miliarda dolarów. Informacji tej na razie nie potwierdziły zainteresowane strony. A jednak, o transakcji mówiło się już od kilku miesięcy.

Wiadomość ta podana została przez serwis Vatornews, który podobno uzyskał ją z wiarygodnego, choć bliżej nie określonego źródła. Nie jest to wielką siespodzianką. Już wcześniej pojawiały się informacje o możliwości takiej transakcji.

Groupon to jedna z najszybciej rozwijających się marek w internecie. Jego zyski wynoszą około 50 milionów dolarów miesięcznie a majątek został niedawno wyceniony na 1 mld dolarów. To świetny wynik, jak na firmę, która pojawiła się na rynku w 2008 roku.

Groupon ma swoje filie w wielu krajach na całym świecie, w tym także w Polsce. Ten największy serwis poświęcony zakupom grupowym miał wcześniej podobną ofertę od Yahoo, które za jego przejęcie oferować miało 1,7 miliarda dolarów.

Obecna kwota, którą podobno wyłożyło Google jest więc wyższa o prawie 1 mld dolarów. Groupon zapowiadał niedawno, że rozważa zebranie funduszy, które podniosłyby wartość firmy do 3 mld dolarów. Wkrótce okaże się czy informacja o nowym zakupie Google jest prawdziwa.