Google jak Microsoft, a Microsoft jak Google

Producent najpopularniejszego systemu operacyjnego usilnie chce zaistnieć na rynku wyszukiwarek , a operator najpopularniejszej wyszukiwarki zamierza wejść na rynek systemów operacyjnych. Co z tego wyniknie?

W ostatnim miesiącu liczba frontów, na których oba koncerny wchodzą sobie w paradę niewątpliwie wzrosła. W czerwcu Microsoft uruchomił własną - konkurencyjną wobec Google wyszukiwarkę internetową - Bing. Na październik br. zaplanowano również premiery Windows 7 i kolejnej wersji pakietu Office - tym razem w części dostępnej w formie aplikacji internetowych. Z kolei kierownictwo Google zapowiedziało zamiar stworzenia własnego, opartego na Linuxie systemu operacyjnego. Chrome OS, bo taka jest obecna nazwa systemu, ma zagrozić pozycji Windows głównie w przypadku stacji roboczych i przenośnych komputerów wykorzystywanych do pracy w Internecie. Stale rozwijane są też aplikacje biurowe Google.

Na jakich frontach walczą Google i Microsoft, i co z tego wyniknie dla rynku i użytkowników, czytaj na Computerworld online.