Google integruje Chrome z dokumentami

Dokumenty tekstowe, slajdy i prezentacje przygotowane w google docs i przechowywane na wirtualnym dysku Google Drive będą dostępne w przeglądarce. Tak jak aplikacje z chrome web store, będą mogły zostać wybrane po otwarciu nowej karty.

Usługa będzie dostępna tylko dla tych, którzy zintegrują swoją przeglądarkę z kontem Google. Dzięki temu możliwy będzie natychmiastowy dostęp do dokumentów przechowywanych w chmurze.

Zdaniem Jonatana Rochelle’a będzie to użyteczne przede wszystkim dla ludzi dużo pracujących w biegu, którym zdarza się szykować prezentację na spotkanie na kilka chwil przed dojechaniem. Skorzystają także uczniowie szkół, którzy robią notatki na komputerze przenośnym i chcą mieć do nich dostęp w każdej chwili potem. Dzięki tej usłudze będą mogli przygotować je na urządzeniu przenośnym a otworzyć na dowolnym innym, które ma zainstalowaną przeglądarkę od Google.

Natychmiastowy dostęp do dokumentów będzie także możliwy z paska nawigacyjnego w Chromebooku. Nowy model kosztujący 249 dolarów, wyprodukowany przez Samsunga, niedawno debiutował na amerykańskim rynku. Urządzenie jest silnie zintegrowane z usługami Google, między innymi z dokumentami, YouTube i Gmailem.

Google Drive jest jednym z systemów do przechowywania plików w chmurze, takich jak Dropbox czy Ubuntu One, które umożliwiają synchronizację danych między różnymi urządzeniami i łatwe tworzenie kopii zapasowych. Usługa została ostatnio zintegrowana z wirtualnym pakietem biurowym Google Docs.