Google i Yahoo szukają we flashu

Operatorzy dwóch najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych - Google oraz Yahoo! - zaczęli właśnie wyposażać swoje mechanizmy w narzędzia, które pozwolą im na wyszukiwanie informacji "zaszytych" w animacjach flash (plikach SWF). O podpisaniu porozumień, dzięki którym będzie to możliwe, poinformował właśnie koncern Adobe.

Pliki SWF do tej pory były ignorowane przez najpopularniejsze wyszukiwarki - skutkiem tego był fakt, że użytkownicy Google i Yahoo! nie trafiali na wiele stron zawierających interesujące ich informacje tylko dlatego, że witryny te przygotowane były we flashu. Teraz ma się to zmienić - obie wyszukiwarki będą już wkrótce bez problemu wyszukiwały informacje tekstowe, grafiki oraz materiały wideo umieszczone w plikach w formacie flash.

"Liczymy na to, iż nasze porozumienie bardzo ułatwi życie internautom - zindeksowanie zawartości plików SWF pozwoli użytkownikom na łatwiejsze dotarcie do interesujących ich informacji" - komentuje Justin Everett-Church z Adobe.

Koncern Google już zaczął wprowadzać stosowane modyfikacje do swojej wyszukiwarki. Mechanizm Yahoo Search ma zostać uaktualniony w najbliższych dniach.