Google eBooks - startuje cyfrowa księgarnia

Zgodnie z przewidywaniami, Google uruchomił swoją wirtualną księgarnię. Otrzymała ona - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nazwę Google eBooks. Czytelnicy mogą dzięki niej zapoznać się między innymi z trzema milionami darmowych tytułów.

Google eBooks - startuje cyfrowa księgarnia
Bez wielkich imprez, ogłoszeń i światła reflektorów padającego na Google, firma uruchomiła swoją wirtualną księgarnię, o której plotkowano w zeszłym tygodniu. Google eBooks, znany wcześniej jako Google Editions - zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych. Niestety, póki co usługą nacieszą się wyłącznie Amerykanie. W Europie być może zostanie ona uruchomiona w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W przeciwieństwie do konkurencji, Google eBooks ma dość surowy, ale zarazem czytelny wygląd. Nabywane książki, tak jak przewidywano, przetrzymywane są w chmurze. Ich właściciel w dowolnej chwili może uzyskać do nich dostęp za pomocą smartfonów pracujących pod kontrolą Androida oraz urządzeń takich jak iPhone czy iPad. Można je oczywiście czytać także w przeglądarce internetowej na komputerze lub na czytniku ebooków takim jak Nook czy Sony Reader. Oprócz zwykłej oferty, w której znalazło się dużo płatnych tytułów (między innymi bestsellery New York Times), Google oferuje swym klientom dostęp do trzech milionów książek nie chronionych prawami autorskimi (public domain).