Google dla katolików?

Święta to chyba odpowiedni czas, by spróbować wyszukiwania informacji za pomocą narzędzia Catholic Google, które promowane jest hasłem: "The best way for good Catholics to surf the web".

Narzędzie Catholic Google działające na silniku najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej umożliwia wyszukiwanie informacji z zakresu religii katolickiej, a także wszelkich "bezpiecznych" stron, których poszukiwać może wierzący internauta.

Zastosowano specjalny filtr bezpieczeństwa odsiewający witryny poświęcone pornografii, przestępstwom oraz wszystkim innym czynnikom mogącym skusić użytkownika do popełnienia grzechu; promowane są strony o tematyce religijnej, edukacyjnej i informacyjnej.

Wyszukiwarka Catholic Google - jak przeczytać można na witrynie - nie współpracuje z gigantem z Mountain View i, mimo wielu podobieństw graficznych, nie jest jego produktem. Na stronie głównej zawiera jednak odnośniki do Google.com.

Google dla katolików?

www.catholicgoogle.com

Catholic Google niezbyt dobrze radzi sobie z wyszukiwaniem informacji w języku polskim. Szkoda, bo w kraju, gdzie mieszka ponad 90% katolików, mogłoby zdobyć całkiem sporą popularność.