Google bije konkurencję

Już ponad 70% amerykanów korzysta z wyszukiwarki Google. Tym samym koncern powiększa swoją przewagę nad głównymi konkurentami: Yahoo i Microsoft.

Jeszcze w poprzednim roku Google posiadał 64,5% udziału w rynku wyszukiwarek internetowych w Stanach Zjednoczonych. Natomiast w tym roku całkowicie zdeklasował konkurentów. W październiku jego popularność sięgnęła 71,7% - jak podają badania rynkowe przeprowadzone przez firmę Hitwise. Jedynie w poprzednim miesiącu wrześniu, udział koncernu zwiększył się o 0,5%. Jak twierdzą specjaliści rynku, to znakomity wynik.

Popularność koncernu Google odbija się na konkurencji. Yahoo w ciągu roku stracił 4%, a tylko w ostatnim miesiącu 0,4% użytkowników. Jego udział w rynku stanowi obecnie 17,7%.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja Microsoft. Mimo, że w październiku zyskał nieznacznie na popularności to i tak przez ostatni rok stracił ponad 2%. Obecnie zajmuje 3 miejsce z wynikiem 5,4%.

Ostatnia znaczącą wyszukiwarką internetową jest Ask.com, która również straciła. W ciągu roku oddała prawie 2% rynku.

Pozostałe 43 wyszukiwarki stanowią 1,6 procent rynku w USA.

Badania zostały przeprowadzone na próbie 10 mln amerykańskich użytkowników internetu. Eksperyment trwał przez cztery tygodnie.