Google będzie zatrudniać inżynierów także w Warszawie

Doszedł do nas mail podpisany przez Nelsona Mattosa, wiceprezesa Google na region EMEA odpowiedzialnego za produkty i ich rozwój. Ogłosił, że firma ta otwiera drugie, po Krakowie, biuro inżynierskie w Polsce. Będzie umiejscowione w Warszawie.

Google będzie zatrudniać inżynierów także w Warszawie

Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management). Zespół będzie składał się z kilkunastu programistów, ale ma być poszerzany wraz z wejściem w nowy rok.

"Polska i Warszawa są pełne utalentowanych osób, wystarczy wspomnieć polskie sukcesy w konkursach programistycznych i naukowych. Bardzo się cieszę, że najzdolniejsi inżynierowie z całego świata będą mogli dołączyć nie tylko do fantastycznego zespołu w Krakowie, ale także rozpocząć pracę w biurze w Warszawie" - pisze w swoim mailu.

Nowy zespół inżynierów rozpocznie pracę w Warszawie już w październiku 2011 r. w budynku w centrum miasta, gdzie znajduje się obecnie także biznesowe biuro Google. Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management). Zespół będzie składał się z kilkunastu programistów, ale ma być poszerzany wraz z wejściem w nowy rok.

Krakowskie centrum Google zostało otwarte w 2007 r. i zaledwie po roku stało się jednym z największych biur inżynierskich Google w Europie. "Inżynierowie z Krakowa pracują nad szeregiem projektów o zasięgu globalnym, począwszy od infrastruktury wyszukiwania po nowe produkty, które przekraczają bariery technologii" - pisze Nelson Mattos. "Indeksowanie informacji w sieci WWW jest gigantycznym zadaniem, mając na uwadze choćby fakt, że liczba informacji w internecie podwaja się co ok. 5 miesięcy. Tylko najlepszy indeks wyszukiwarki jest w stanie poradzić sobie z taką liczbą informacji, jaką Google zapewnia swoim użytkownikom. Bardzo duży udział mają w tym inżynierowie z Krakowa" - dodaje.

W Google w Krakowie pracuje już prawie 100 osób, reprezentujących ponad 20 narodowości. Są wśród nich ludzie bezpośrednio po studiach, jak i osoby z ponad 30-letnim doświadczeniem. Teraz część zadań związanych z infrastrukturą wyszukiwania będzie powstawać również w Warszawie.

Warszawskie biuro będzie 14. w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie łącznie nad projektami pracuje blisko 1500 inżynierów. Niebawem odbędzie się w Warszawie spotkanie związane z rekrutacją do nowego biura. Można się na nie zarejestrować na stronie Google. "Czekam na rozwój warszawskiego biura i pierwsze sukcesy zatrudnionych tu inżynierów!" - zachęca Nelson Mattos.

Osoby zainteresowane pracą w warszawskim centrum R&D Google mogą zapoznać się z aktualnymi ofertami na stronie google.pl/jobs.