Google: Uporządkuj swój czas!

Dziś Google zaprezentował serwis w wersji beta, który pozwala użytkownikom zorganizować sobie czas.

O planowanych spotkaniach, wyjściach i wydarzeniach można będzie poinformować innych internautów - wszystkich lub niektórych - lub zachować je w sekrecie. Kalendarz jest już dostępny dla wszystkich użytkowników posiadających Google Account pod adresem google.com/calendar.

Kalendarz, czy może raczej terminarz, wykorzystuje kanały RSS i technologie Javascript oraz XML. Największą jego zaletą ma być "przetwarzanie naturalnego języka", co ma uprościć sposób zapisywania wydarzeń w terminarzu.

Narzędzie ma być szczególnie użyteczne dla posiadaczy skrzynki pocztowej Gmail - poczta sama wydobędzie poczty zapowiedzi wydarzeń i zaproponuje ich wprowadzenie do terminarza. Ta funkcja ma zostać wprowadzona w ciągu najbliższych tygodni.

Na razie Google Calendar jest dostępny w języku angielskim. Carl Sjogreen, odpowiedzialny za produkt zapowiada, że w ciągu najbliższych miesięcy kalendarz zostanie przetłumaczony na kolejne języki.

Nowy product Google stanowi bezpośrednie zagrożenie dla modernizowanego właśnie Yahoo Calendar, który od momentu wprowadzenia w 1998 roku, jest liderem internetowych kalendarzy w Stanach Zjednoczonych.