Google Talk: czat wideo dla Androida

Google wprowadza do swojego mobilnego systemu operacyjnego nową aplikację pozwalającą na rozmowy wideo między użytkownikami Androida. Czat wideo zostanie najpierw wprowadzony w smartfonach Nexus S.

Google Talk: czat wideo dla Androida
Dzięki Google Talk można uczestniczyć w rozmowach głosowych i wideo z użytkownikami smartfonów i tabletów z systemem Android oraz komputerów z pocztą Gmail wyposażoną w rozmowy wideo. Aplikacja korzysta z łączności 3G, 4G lub Wi-Fi.

Na liście znajomych Google Talk znajdują się przyciski uruchamiające rozmowy wideo lub głosowe. Ich naciśnięci skutkuje połączeniem z wybraną osobą. Oprócz obrazu wideo na ekranie mogą też być wyświetlane rozmowy tekstowe. Aby je odczytać nie trzeba wyłączać połączenia wideo.

W celu skorzystania z innej funkcji telefonu, dostępnej z ekranu głównego, można wyłączyć obraz i pozostać tylko przy rozmowie głosowej. Po powrocie do aplikacji połączenie wideo jest przywracane.

Google Talk zostanie wprowadzony w przeciągu kilku tygodni na smartfonach Nexus S, gdzie stanie się częścią Androida 2.3.4. W przyszłości aplikacja będzie częścią wszystkich wersji 2.3+. Nowy czat wideo nie pozwala na rozmowy z osobami korzystającymi z innych systemów operacyjnych.