Google Romance: miłość to wyzwanie dla wyszukiwarki

Na zaproponowany przez Google serwis można popatrzeć dwojako: jak na prymitywne narzędzie, które nie rozumie istoty uczuć, albo pragmatycznie: jak na sposób odnalezienia dopasowanego do naszych potrzeb partnera. Używając narzędzia o wdzięcznej nazwie "wyszukiwarka pokrewnej duszy" (Soulmate Search) mamy szansę natknąć się na miłość naszego życia - zachwalają jej twórcy. Hmm...

Jak doszli do wniosku twórcy wyszukiwarki, miłość to jeden z problemów wyszukiwawczych. - Myśleliśmy o nim. Długo. Google Romance to nasza odpowiedź - głosi wstęp.

Google Romance jest miejscem, gdzie można umieścić wszystkie romantyczne informacje o sobie - załadować swój profil i czekać, aż w wynikach wyszukiwania pojawią się rezultaty w postaci dobranych pod względem osobowościowym kandydatów.

Krok drugi: przeszukiwanie rezultatów wyszukiwania miłości swojego życia

Krok drugi: przeszukiwanie rezultatów wyszukiwania miłości swojego życia

Dzięki opcji randkowania kontekstualnego Google dobierze tematycznie reklamy multimedialne, które będą towarzyszyć parze w wirtualnej, a z czasem w rzeczywistej randce.

Jak dokładnie wygląda proces zakochiwania się i chodzenia ze sobą krok po kroku wyjaśnia przewodnik Google przedstawiony 1 kwietnia.