Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google Offers: potentat internetowy stworzy "własnego Groupona"

Google przygotowuje się do wydania internetowego serwisu z promocjami, który będzie działał na podobnych zasadach jak Groupon. Na razie cały projekt jest w fazie testów. Miał pozostać utajniony, ale informacje na jego temat pojawiły się w mediach, a Google je potwierdziło.

Google Offers: potentat internetowy stworzy "własnego Groupona"
Serwis Mashable.com dotarł do dokumentów, jakie internetowy gigant przesyłał do potencjalnych partnerów biznesowych, których oferty umieszczane miałyby być w powstającym Google Offers.

W ujawnionym dokumencie, opatrzonym klauzulą tajne, czytamy, że Google Offers jest nowym produktem, który ma pomagać potencjalnym klientom i nabywcom w znalezieniu najlepszych oferty w ich okolicy za pomocą codziennych informacji w poczcie elektronicznej.

Zasada działania ma być podobna jak w Grouponie. Przedstawione będą tam oferty promocyjne na określone produkty lub usługi, a także czas ich trwania oraz limit osób, które mogą z nich skorzystać. W dokumencie nie ma informacji o minimalnej ilości klientów niezbędnej do zrealizowania oferty, z którą spotykamy się w serwisie Groupon.

Firmy oferujące swoje usługi lub produkty nie będą musiały płacić za promocję, którą uzyskają dzięki Google Offers. Serwis będzie pobierał 20% od kwoty, którą uzyskają promowane przez niego firmy. Pieniądze będą pobierane dopiero, gdy klienci firmy dokonają wpłaty. Oznacza to, że współpracownicy serwisu nie stracą żądnych pieniędzy, nawet jeśli oferta w serwisie Google nie przyniesie im zysków.

Nie możemy ich kupić? Będziemy z nimi walczyć!

W grudniu 2010 Google oferowało 6 mld dolarów za serwis z promocjami Groupon, który jednak odrzucił tę ofertę, a nawet sam dokonał kolejnych zakupów na rynkach regionalnych i rozszerzył swą działalność. Groupon planuje również wejść w tym roku na giełdę z pierwszą ofertą publiczną o wartości 15 mld dolarów.

Potentatowi internetowemu nie udało się kupić Groupona, ale w walce o powstający rynek promocji internetowych nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Planowane Google Offers może okazać się groźnym rywalem dla serwisu, który firma chciała wcześniej kupić.

W Mashable.com czytamy, co Google ma do powiedzenia na temat planowanego serwisu. Inicjatywa jest częścią trwających w Google starań zmierzających do stworzenia nowych produktów, takich jak niedawne Offer Ads beta, które łączą firmy z klientami w nowy sposób.

Google na razie nie podało więcej informacji w tej kwestii. Przyznaje jednak, że takie prace trwają i obiecuje podać dalsze szczegóły, gdy tylko będzie to możliwe.