Google Nexus Two już 8 listopada

Plotki o smartfonie Nexus Two nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Mimo, że Google nigdy oficjalnie nie potwierdziło prac nad kolejnym telefonem jego prezentacja podobno odbędzie się już 8 listopada

Google Nexus Two już 8 listopada
Nexus One może nie okazał się hitem sprzedaży, ale zbierał bardzo pozytywne recenzje od użytkowników. Wielu oczekiwało, że Google zapowie kolejną wersję swojego smartfonu, jednak przedstawiciele firmy zaprzeczali, twierdząc nawet, że już nigdy nie będą robić telefonów.

Mimo tych oświadczeń plotki o Nexus Two nie ucichły, a w ostatnim czasie nawet przybierają na sile. The Register powołując się na "bardzo wiarygodne źródło" poinformował dziś, że informacje o nowym smartfonie Google zostaną zaprezentowane już 8 listopada.

Nexus Two nie jest tworzony wraz z HTC. Google ponoć współpracuje tym razem z firmą Samsung. Według doniesień, tak jak w przypadku pierwszego modelu, samo urządzenie było projektowane głównie przez Google. Samsung dostarczył jedynie odpowiednie technologie oraz będzie odpowiedzialny za jego produkcję. Informacje z serwisu Gizmodo nieco temu przeczą. Według ich źródeł smartfon ma być bardzo podobny do modelu Samsung Galaxy S, lecz nieco cieńszy.

Nasilające się doniesienia o Nexus Two idą w parze ze zbliżającą się premierą systemu Android w wersji Gingerbread. Jak informowaliśmy niedawno, prace nad unowocześnioną platformą zostały już zakończone, a pierwsze urządzenia działające na niej mogą się pojawić jeszcze w tym roku.

Nie zdziwiłoby nas gdyby pierwszym zaprezentowanym smartfonem z Androidem 3.0 zwanym też Gingerbread był właśnie Nexus Two. Na razie pozostaje jedynie cierpliwie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.