Google Nexus S zaprezentowany

Google przedstawiło swój nowy smartfon Nexus S. Wyprodukowany wspólnie z Samsungiem model jest następcą Nexusa One. Będzie działał na systemie Android 2.3 Gingerbread, a w obudowie zmieści się 1GHz procesor Hummingbird i 16 GB pamięci.

Android OS w wersji 2.3 oferuje liczne usprawnienia, takie jak poprawioną funkcję kopiuj i wklej, nową klawiaturę, wsparcie czujnika żyroskopowego, który jest przydatny w grach oraz wsparcie VoIP.

Użytkownicy skorzystają z technologii Near Field Communications (NFC), która umożliwia płacenie w sklepie przez dotknięcie telefonem specjalnej podkładki. Technologia ta pozwala również odczytywać etykietki NFC załączone do różnych produktów.

Nexus S posiada 1 GHz procesor Hummingbird, dedykowaną kartę graficzną, 16 GB pamięci Flash, a także dwa aparaty fotograficzne (jeden 5 megapikseli, a drugi VGA), cyfrowy kompas, czujnik zbliżeniowy i czujnik oświetlenia, przyśpieszeniomierz oraz GPS. Jest też wyposażony w Wi-Fi i oczywiście Bluetooth.

4-calowy (WVGA 480x800) wyświetlacz dotykowy Contour Display działa w technologii Super AMOLED. Ekran ten ma być 1,5 razy jaśniejszy od tradycyjnego LCD, a przy użytkowaniu na wolnym powietrzu generować tylko 75 proc. odblasku, który występuje na innych smartfonach.

Jako wiodące urządzenia Gingerbreada, Nexus S łączy wspaniały sprzęt ze wspaniałym oprogramowaniem, by zapewnić użytkownikom szybkie i wydajne mobilne doświadczenia - powiedział Andy Rubin wiceprezes do spraw inżynierii w Google.

Wierzymy, że Nexus S wprowadzi innowacje do sektora mobilnego, które przyniosą korzyść naszym użytkownikom, partnerom, deweloperom tworzącym na Androida i całemu przemysłowi technologii mobilnych. Dostępny jest za 529 dolarów bez karty SIM.