Google News - jest wersja finalna

Firma Google zakończyła testowanie serwisu Google News - właśnie zniknęła z niego etykieta "beta". W wersji finalnej pojawiły się dwie nowe opcje: wyszukiwanie spersonalizowane oraz przegląd najważniejszych aktualności dnia.

Serwis Google News zadebiutował w Internecie we wrześniu 2002 r. - od tego czasu był on dostępny w wersji beta. Na stronie prezentowane są aktualne informacje, pochodzące z różnych stron WWW, zaś cały serwis podzielony jest dodatkowo na działy tematyczne. Użytkownicy mogą m.in. przeglądać aktualności z różnych źródeł na ten sam temat, a także subskrybować informacje o wybranej tematyce.

Wraz z uruchomieniem finalnej wersji Google News firma zaprezentowała dwie nowe funkcjonalności serwisu. Pierwsza z nich to wyszukiwanie spersonalizowane (Personalized Search) - dzięki tej opcji, zalogowanemu użytkownikowi prezentowane są informacje, które mogą go zainteresować (są one wybrane na podstawie informacji o tym, jakie wiadomości interesowały go wcześniej). Druga nowość to wyświetlanie najświeższych i najbardziej popularnych doniesień ze świata, niezależnie od tego, jaką sekcję tematyczną aktualnie przegląda zalogowany użytkownik.

Więcej informacji: Google News.