Google Maps z nakładką do filmów?

Firma Google testuje nowe rozwiązanie jakie może być wprowadzone w serwisie Google Maps. Mowa tu o specjalnej nakładce do filmów pozwalającej na wyświetlenie miniaturek plików wideo na mapie. Pojawiałyby się one w sposób podobny do zdjęć oraz odnośników do Wikipedii.

Nowe rozwiązanie zostało na razie przetestowane jedynie w Japonii. Niektórzy użytkownicy, którzy odwiedzili witrynę Google Maps, mogli przekonać się jak sprawuje się nowa nakładka do filmów. Zgodnie z tradycją Google umożliwiło zainteresowanym szybkie nadsyłanie komentarzy oraz zgłaszanie ewentualnych błędów.

W wersji testowej nakładka wideo mogła zostać włączona i wyłączona w taki sam sposób jak miniaturki zdjęć czy odnośniki do Wikipedii. Wystarczyło jedynie zaznaczyć odpowiednią opcję w zakładce "Więcej" na górze mapy.

Gdy usługa ta została włączona na terenie całego wyświetlonego obszaru zaczęły pojawiać się miniaturki filmów dostępnych w serwisie YouTube. Aby obejrzeć daną produkcję wystarczyło jedynie (podobnie jak dziś) kliknąć na odpowiednią ikonkę.

Póki co, Google nie skomentowało tej sprawy. Niewiadomo zatem, kiedy rozwiązanie to będzie oficjalnie udostępnione wszystkim użytkownikom.