Google Maps for Mobile 5 zaprezentowane

Google pokazał nową wersję swojej aplikacji dla urządzeń mobilnych. Znajdziemy w niej wiele ciekawych nowości. Wśród nich znalazło się zgrywanie map, by były dostępne w trybie offline czy nowy sposób prezentacji budynków.

Google Maps for Mobile 5 zostało zaprezentowane w trakcie imprezy D: Dive Into Mobile. Twórcy aplikacji chwalą wiele istotnych nowości zawartych w nowej odsłonie map na urządzenia przenośne. Jedną z nich jest sposób wyświetlania modeli najważniejszych budynków. Ponad sto miast z całego świata doczekało się wektorowych modeli, które mają być renderowane praktycznie natychmiastowo.

Kolejną nowością jest możliwość obracania mapy i oglądania jej pod różnymi kątami, co robimy za pomocą ruchu dwóch palców. Ta opcja wzbogaca tradycyjne przesuwanie i zoom dostępne w poprzednich wersjach aplikacji. Mapy mogą teraz także być przechowywane w pamięci naszego urządzenia przenośnego. Dzięki temu mamy do nich dostęp nawet w trybie offline, choć Google zaznacza, że nie będziemy wtedy mogli zmieniać tras naniesionych na mapy.

Pełna funkcjonalność Google Maps for Mobile 5 będzie dostępna na wybranych urządzeniach działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Pełnią możliwości aplikacji nacieszą się w tej chwili osoby korzystające z takiego sprzętu: Galaxy S, Droid, Droid X, Droid 2, Droid Incredible, Evo, Nexus S i G2. Aplikacja zostanie udostępniona użytkownikom w ciągu kilku dni.