Google Earth: nowy Street View i drzewa 3D

Szósta wersja Google Earth została wydana w poniedziałek. Aktualizacja dodaje zintegrowany z nim moduł Street View oraz kłądzie większy nacisk na drzewa. Ponad 50 ich gatunków zostąło dodanych do tójwymiarowych modeli w Google Earth.

Oprócz tego, dodano Pegmana, który działa podobnie, jak w Google Maps. Przy dostęnym Street View, Pegman (ludzik nad suwakiem przybliżania/oddalania) robi się żółty. Gdy chwycimy go kursorem, to na mapie okolicy na niebiesko zaznaczą się ulice dostępne w Street View. Teraz wystarczy przeciągnąć tam Pegmana i już jesteśmy na poziomie gruntu, gdzie możemy chodzić ulicami przy pomocy klawiatury lub rolki myszy.

Będąc w Street View możesz przełączyć na widok 3D, który daje ci obraz wzbogacony o trójwymiarowe odwzorowania budynków, a obecnie również drzew.

Zmiany w Goole Earth 6, zawierają piękne i szczegółowe modele 3D dziesiątek gatunków drzew, od japońskiego klonu, po wschodnioafrykańską kordię i moje ulubione drzewo kakaowe - powiedział Peter Birch na blogu Google Lat Long Blog.

Z nową opcją możesz oglądać różne gatunki drzewa w miejscach takich jak parki, najbliższe okolice czy lasy. Na razie, Google Earth "posadziło" około 80 milionów drzew. Zadrzewione są już m.in. San Francisco, Tokio, Ateny, Chicago, a takżę las Sururi w Ameryce Pd. oraz Kahigaini w Kenii.

Google dodało też do nowej wersji Earth swego rodzaju wehikuł czasu. Jeśli oglądasz obszar, dla którego dostępne są historyczne zdjęcia, data najstarszego zdjęcia pojawi się na pasku stanu u dołu ekranu. Kliknij w nią, a zostaniesz "przeniesiony w czasie" i zobaczysz zdjęcie oglądanego miejsca z przeszłości.