Google Desktop 2 - koniec testów

Firma Google usunęła etykietę "beta" z programu Google Desktop 2 - czyli "desktopowej" wyszukiwarki, wyposażonej dodatkowo w narzędzia do automatycznego śledzenia wątków RSS, monitorowania poczty oraz moduł do wyszukiwania zdjęć. Testy programu trwały ponad trzy miesiące.

Google Desktop 2 składa się z kilku modułów (całość składa się na tzw. sidebar) - prezentowane są w nich m.in. wiadomości e-mail z różnych kont pocztowych, wykorzystywanych przez użytkownika, wątki RSS (ze wszystkich stron odwiedzanych przez użytkownika - nowe wątki dodawane są automatycznie), bieżące informacje na temat pogody, kursów akcji, wyników sportowe, a także spersonalizowane przez użytkownika doniesienia ze świata. Kolejny moduł prezentuje grafiki zapisane na dysku komputera, a także zdjęcia z internetowych galerii, odwiedzonych przez użytkownika Google Desktop 2.

W finalnej wersji GD 2 znajdziemy nowy moduł (wszystkie opisane powyżej dostępne były już w "becie") - ułatwiający dostęp do serwisu Google Maps. Nowością jest również obsługa "wtyczek" napisanych w JavaScript.

Nie można też zapominać o podstawowej funkcjonalności programu - czyli wyszukiwaniu informacji. Aplikacja wyposażona jest w nowy panel wyszukiwania, okienko wyszukiwania Google jest teraz także dołączone do programu Microsoft Outlook. Program potrafi znajdować na lokalnym dysku m.in. wiadomości pocztowe, dokumenty pakietu Office, zdjęcia, pliki PDF, audio oraz klipy wideo.

Więcej informacji oraz plik instalacyjny do pobrania można znaleźć na stronie Google. Warto również wspomnieć, że wczoraj uruchomiony został oficjalny blog poświęcony programowi Google Desktop.