Google Chrome na Mac OS X w grudniu

Wersja beta przeglądarki Google'a dla systemu Mac OS X ujrzy światło dzienne na początku grudnia. Nie podano jednak dokładnej daty jej publikacji.

Informacja o terminie ukazania się Chrome'a na Maki pojawiła się na forum Chromium-extensions na ktorym dyskutowano o funkcji BrowserActions, obsługującej rozszerzenia przeglądarki. Autorem informacji był Nick Baum, menedżer produktu w zespole zajmującym się opracowywaniem programu.

Baum nie podał jednak dokładnego terminu opublikowania makowej wersji Chrome'a informując jedynie, że będzie to kwestia najbliższych tygodni. Wcześniej Google deklarowało, że publiczna beta ukaże się jeszcze przed końcem tego roku. Pierwotnie wydanie aplikacji w wersji na Maki planowano na 2010 r.

Choć Chrome 3.0 dla systemu Windows, przestał mieć status beta w połowie września, to osoby korzystające z systemów Mac OS X i Linuksa nie doczekały się wersji na swoje systemy. Co prawda od czerwca dostępna jest deweloperska wersja przeglądarki na te sOS-y, to jednak Google ostrzegło przed korzystaniem z niej, ze względu na wiele błędów i niestabilność. W udostępnionym wówczas programie zabrakło kilku ważnych funkcji, m.in. obsługi wtyczki Flash czy możliwości zmiany domyślnej wyszukiwarki.

Według danych Net Applications w październiku 2009 r. Chrome odnotował największy ze wszystkich przeglądarek wzrost udziałów w rynku, osiągając 3,6 proc. Pierwsze miejsce zajął Internet Explorer z wynikiem 64,7 proc., drugi był Firefox, który zanotował 24 proc. udział w rynku.