Google: Chrome może być jeszcze lepszy

Chrome zaskoczył wielu użytkowników swoją wydajnością oraz szybkością. Szczególnie jeśli chodzi o rendering oraz ładowanie JavaScript. Przedstawiciele Google twierdzą jednak, że przeglądarkę stać na dużo więcej.

W sprawie przeglądarki Chrome wypowiedział się Kevin Millikin, inżynier pracujący nad silnikiem V8 JavaScript. Jego zdaniem już teraz można powiedzieć, że kod najnowszego dziecka Google jest unikatowy. Istnieje jednak jeszcze wiele ciekawych tematów na które warto zwrócić uwagę.

Przedstawiciel Google zapewnił również, że trwają bardzo intensywne prace nad wersjami przeglądarki pod Linuxa oraz na platformę Mac.

"Każdy z nas ma Macbooka. Rozumiemy więc ten problem. Pracujemy ciężko i czekamy na dwie nowe wersje przeglądarki."

Zdaniem Millikina, Chrome w niedalekiej przyszłości stanie się jeszcze lepszy. Chodzi, przede wszystkim, o zmiany dotyczące ładowania JavaScript. Inżynierowie pracują nad tym, by Chrome był w stanie zapamiętać co już pobrał. Uprościło by to odświeżanie jednej strony oraz przeglądanie wielu stron w ramach jednej witryny. Duże zawartości byłyby jedynie kopiowane z pamięci komputera, nie trzeba byłoby ich ściągać wielokrotnie.

JavaScript, Google ma więc opanowane niemal do perfekcji. Co więcej, amerykański gigant posiada również konkretny plan działania, na to by stworzyć z Chrome przeglądarkę nr 1 na świecie. Ciekawe tylko czy plan się powiedzie i, co najważniejsze, jaka będzie odpowiedź konkurencji.

Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszych pozostałych artykułów:

Google Chrome - pogromca IE już do pobrania!

7 powodów, dla których warto zakochać się w Google Chrome

Prawie 10 rzeczy, których brakuje Chrome