Google Chrome będzie częścią systemu Android?

Jeden ze współzałożycieli Google, Sergey Brin twierdzi, iż zaprezentowana ostatnio przeglądarka internetowa Chrome stanie się docelowo częścią systemu operacyjnego Android, przeznaczonego dla smartfonów.

W wywiadzie dla amerykańskiego magazynu CNET, Brin wyraził nadzieję, iż następna wersja mobilnego systemu operacyjnego Google Android przypuszczalnie będzie powiązana z przeglądarką internetową Chrome. Warto podkreślić, że zarówno Chrome, jak i obecnie dostępna w Androidzie przeglądarka internetowa rozwijane są niezależnie. Obie jednak polegają na tym samym oprogramowaniu odpowiedzialnym za interpretację kodu oraz rendering strony WWW (WebKit).

Pierwszy smartfon wyposażony w system operacyjny Google Android pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w listopadzie i będzie to model firmy HTC. Zdaniem analityków, to czy Google będzie w stanie skutecznie konkurować w tym sektorze rynku zależy głównie od tego, czy przeglądarka internetowa Chrome będzie dostępna również dla innych modeli telefonów komórkowych pracujących pod kontrolą Androida.