Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google Chrome OS - testy rozpoczęte

Korporacja Google udostępniła notebooki do testów Chrome OS. Google Cr-48 przypominają urządzenia, które Eric Schmidt projektował dla Sun Microsystems. System operacyjny w sprzedaży pojawi się na wiosnę 2011 r.

Google Chrome OS - testy rozpoczęte
Eric Schmidt przyznał, że nowe laptopy wzorowane są na tych, które już 13 lat temu projektował dla firmy Sun Microsystems. Dodał też, że już wtedy chciał sprzętu korzystającego z sieciowych aplikacji, ale nie było jeszcze odpowiednich narzędzi.

Chcemy na nowo zdefiniować systemy w erze internetu - mówił m.in. Sundar Pichai, wiceprezes Google ds. rozwoju Chrome OS. Nowy system ma być konkurencją MS Windows na rynku netbooków i laptopów.

Google twierdzi, że Chrome OS jest naturalnym rozszerzeniem przeglądarki. System ma być szybki i lekki - uruchamiać się w przeciągu kilku sekund, na pulpicie umożliwiając dostęp do stron i poczty.

Firma udostępniła na razie testowy sprzęt, po który można zgłosić się na stronie Chrome Notebook (tylko w USA).

Laptopy te istnieją tylko po to, by przetestować oprogramowanie. Są czarne, nie mają logotypów i naklejek - wyposażone w ekrany o przekątnej 12,1 cala, klawiatury QWERTY i dostęp do sieci bezprzewodowej Verizon.

Już na wiosnę w sklepach powinny ukazać się urządzenia firm Samsung i Acer, korzystające z Google Chrome OS. Podczas konferencji, Google ogłosiło również otwarcie sklepu Chrome Web Store z aplikacjami i rozszerzeniami do przeglądarki.