Google Chrome Beta 6 z automatycznym wypełnianiem formularzy

Funkcja AutoFill to najnowsze narzędzie testowej przeglądarki Chrome 6.0.472.33 udostępnionej przez Google. Wypełnianie formularzy na stronach WWW teraz możliwe jednym kliknięciem, gdyż program będzie zapamiętywał wpisywane przez użytkownika dane. Poprawiono również szybkość i stabilność nowego wydania.

Google Chrome Beta 6 z automatycznym wypełnianiem formularzy
Google Chrome to przeglądarka, która do renderowania stron wykorzystuje silnik WebKit, znany także z Safari. Dodatkowo oferuje wiele funkcji, takich jak dynamiczne karty (umożliwiające tworzenie nowych kart metodą "drag and drop"), uruchamianie kart, jako oddzielnych procesów systemowych, tryb incognito chroniący prywatność użytkownika. Posiada wbudowany mechanizm zwalczania złośliwego oprogramowania oraz wsparcie dla technologii Google Gears, obsługę elementów HTML 5, integrację z wtyczka Adobe Flash Player i inne. Google Chrome to także niezłe zabezpieczenia antyphishingowe, menadżer pobierania plików oraz spora liczba dostępnych wtyczek i rozszerzeń.

W najnowszej testowej wersji, autorzy wprowadzili bardzo ciekawe narzędzie o nazwie AutoFill. Funkcja pozwala na automatyczne wypełnianie danych na stronach WWW podczas rejestracji np. w sklepach internetowych. Teraz wszystkie dane (takie jak imię, nazwisko, adres e-mail itp.), będą pamiętane przez przeglądarkę (w zaszyfrowanym pliku) i wprowadzane w formularzach. Więcej o AutoFill można zobaczyć na filmie przygotowywanym przez autorów.

W nowej becie poprawiono szybkość i stabilność działa. Testy wykazały 15% poprawę w "V8 Benchmark" i "SunSpider Benchmark" (testy szybkości działania JavaScript) oraz wzrost aż o 64% w "Mozilla's Dromeao DOM Core Tests". Uatrakcyjniono interfejs integrując przysciki (odśwież, wróć, otwórz stronę początkową) z paskiem nawigacyjnym oraz zaktulizowano synchronizacje o nową funkcję AutoFill.

Wersja Google Chrome do pobrania z zasobów IDG.pl

Chrome 6.0.472.33 dla Windowsa

Chrome 6.0.472.33 dla Mac OS X

Chrome 6.0.472.33 dla Linuxa