Google Chrome 1.0 coraz bliżej... już jest!

Według najnowszych informacji, pochodzących prosto z firmy Google, finalna wersja przeglądarki Chrome trafi na rynek szybciej niż można się było tego spodziewać.

Wiadomość o zbliżającej się premierze finalnej wersji przeglądarki Chrome została przekazana przez Marissę Mayer, wiceprezes firmy Google. W wywiadze dla Le Web powiedziała ona, że Google Chrome wychodzi z fazy beta i stabilnej wersji produktu można spodziewać się na początku przyszłego roku. Potwierdziła tym samym słowa innego przedstawiciela zarządu firmy. Sundar Pichai, wiceprezes Google, w rozmowie z dziennikarzem The Times zapowiadał bowiem, że przeglądarka trafi na rynek już w styczniu 2009 roku. Będzie prawdopodobnie dołączana również do nowych komputerów. Początkowo Internauci uzyskają dostęp do finalnej wersji dla systemu Windows. Edycje przeznaczone dla systemów Mac i Linux powinny zostać opublikowane w pierwszej połowie 2009 roku.

Pierwsza wersja testowa Chrome'a została wydana we wrześniu br. i szybko zyskała popularność wśród Internautów na całym świecie, odbierając m.in. 1 % rynku Firefoksowi.

Aktualizacja: 11 grudnia 2008 19:39

Zapowiadaliśmy, że Google Chrome 1.0 trafi na rynek szybciej niż można się tego było spodziewać. I tak się w istocie stało. Firma Google poinformowała, że zdejmuje z przeglądarki Google Chrome etykietę beta. Program w wersji 1.0 można już pobierać z oficjalnego serwisu przeglądarki.

Przeglądarka Google Chrome 1.0 jest już dostępna

Wkrótce opublikujemy artykuł poświęcony temu wydarzeniu. Dodatkowe informacje na temat programu można znaleźć na oficjalnym blogu Google.