Google Business Photos - wirtualne zwiedzanie restauracji

Firma Google udostępniła nową funkcjonalność, dzięki której klienci biznesowi mogą zaprezentować internautom wnętrze swojego lokalu w widoku 360 stopni.

Dzięki obecnie oferowanym serwisom Google (Google Mapy, Google Earth) internauta ma możliwość znalezienia szukanego miejsca (np. restauracji, czy teatru) i w wybranych przypadkach nie tylko przyjrzenia się mu na zdjęciu, ale również zapoznania się z jego modelem 3D.

Z myślą o klientach biznesowych Google postanowiło jednak pogłębić te możliwości wprowadzając nową funkcjonalność o nazwie Google Business Photos (stanowi ona część Google Places (Miejsca)), dzięki której będą oni mieli możliwość zaprezentowania wnętrza swojego lokalu w widoku 360 stopni. Co więcej, nowa funkcja będzie również pozwalała na zamieszczanie własnoręcznie zrobionych zdjęć informujących np. o sezonowych promocjach.

Wprowadzenie nowej funkcji to bardzo dobre posunięcie, które z pewnością docenią internauci. Dzięki niej bowiem będą mogli oni mogli np. znaleźć kilka restauracji i nie tylko obejrzeć zdjęcia prezentujące ich widok z zewnątrz wspomagany kilkoma zdjęciami wnętrz ale również wirtualnie je zwiedzić i wybrać tę, która przypadnie im najbardziej do gustu.

Oczywiście na wykonanie serii zdjęć niezbędnych do uzyskania widoku 360 stopni musi wyrazić zgodę właściciel obiektu.

Usługa Google Business Photos dostępna jest już w kilku stanach USA oraz niektórych największych miastach Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Francji.