Goldenline.pl: każdy użytkownik serwisu head-hunterem

Goldenline, biznesowy serwis społecznościowy, wprowadził nietypowe usługi rekrutacyjne. Każdy użytkownik serwisu będzie mógł zamienić się w head-huntera - za wskazanie osoby, która zostanie zatrudniona przez pracodawcę, otrzyma nagrodę pieniężną.

GoldenFinger, bo tak nazywa się nowa usługa, to system, dzięki któremu zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą wskazywać kto z ich znajomych (także spoza serwisu) nadaje się na oferowane przez pracodawcę stanowisko.

Firmy, które zamieszczają na Goldenline.pl swoje ogłoszenie muszą wyznaczyć nagrodę pieniężną, jaką otrzyma osoba, która wskazała najlepszego kandydata. Twórcy Goldenline mają nadzieję, że wraz z rozwojem serwisu, gdy ofert pracy będzie przybywać, firmy zamieszczające ogłoszenia będą oferowały coraz bardziej atrakcyjne nagrody dla pośredników.

Dodatkowym impulsem do wyznaczania coraz wyższych nagród przez ogłoszeniodawców, ma być tabela ofert, w której kolejność ogłoszeń jest uszeregowana według wysokości nagród.

Goldenline.pl: każdy użytkownik serwisu head-hunterem

Zasada działania GoldenFinger

Na razie w ramach GoldenFinger można znaleźć kilka ofert. Nagroda pienieżną w przypadku każdej z nich wynosi ok. 1000 zł.

Więcej o usłudze GoldenFinger można znaleźć na stroniehttp://www.goldenline.pl/goldenfinger/info

Goldenline.pl jest jednym z największych polskich biznesowych serwisów społecznościowych. Według danych Megapanel PBI/Gemius za listopad 2007 r. serwis odwiedziło 305 tys. użytkowników (real users), którzy wygenerowali ponad 29 mln odsłon. Zasięg serwisu wyniósł 2,19%.